organizacja imprez liczby
iki studio organizacja imprez

Impreza Halloween dla dzieci

Tradycja obchodzenie święta  Halloween, nie ma  w Polsce  zbyt  głębokich korzeni. Właściwie  większość uważa, że to nowo-moda, która przybyła  do nas z za oceanu.

Geneza Halloween wywodzi się od plemion celtyckich zamieszkujących dzisiejsze  terytoria Irlandii i Szkocji. Jednak najhuczniej i najczęściej jest obchodzona w  Stanach Zjednoczonych. W ten dzień (jego nazwę można przetłumaczyć jako: Wigilia Wszystkich świętych) jest w  Ameryce szczególnie kultywowany i to nie tylko przez dzieci. W  wielu pubach, klubach, kawiarniach  są urządzane imprezy i zabawy Halloweenowe związane  z obowiązkowym przebraniem się za jakiegoś potwora. Obowiązkiem jest  założenie maski lub  makijaż budzący grozę. Bardzo istotną częścią tego święta  jest dekoracja. A mianowicie  w tym dniu króluje wydrążona dynia, podświetlona od środka,  symbolizująca duchy który w tym dniu nawiedzają świat żyjących. Często można usłyszeć  straszne opowiadania  związane z  Halloween,  posłuchać piosenek o tematyce Halloween,  lub zabawić się w  gry i zabawy z wiązane ze świętem Halloween.  W szkołach również w  tym dniu jest obchodzone święto Halloween. Przygotowania  często dorównują rozmachem przygotowaniom do świąt Bożego Narodzenia. Impreza Halloween  dla dzieci jest jedną z najważniejszych w ciągu roku szkolnego i budzi mnóstwo emocji.

I chociaż ma się ona  nijak do  tradycji  słowiańskich,  spotkała się z dość powszechną  aprobatą,  szczególnie  wśród najmłodszych  członków  społeczeństwa. Dlaczego?

Bo  Halloween  jest  fajne :-)

Dzieciaki przebierają  się za różne postacie  rodem z horroru, im straszniejsze  tym  fajniejsze i odwiedzają  domy w  celu pozyskania  łakoci. Brak ofiarowanych  słodyczy  skutkuje psikusem. Ale  to są  sporadyczne przypadki, zawsze jakieś  słodycze się dostanie. I o to chodzi, o  wspólną  zabawę, o pokazanie i pochwalenie się swoimi  wymyślnymi kostiumami i pozyskanie  słodyczy od tego kto otworzy  drzwi domu. W tym dniu wszelkiego  rodzaju czarownice, kościotrupy, czarnoksiężnicy, nietoperze,  upiory, wampiry i inne podobne  straszydła, pukają  do drzwi domów proponując odstąpienie od żartów w zamian  za coś  słodkiego lub drobne pieniążki. Ze wszystkich  stron  rozbrzmiewa bitewny okrzyk: Cukierek albo psikus!

Pozyskane  słodkości zapełniają przygotowane  wcześniej torby, worki, sakwy, koszyki. A po kilku godzinach takiej  wędrówki, często mozolnej i trudnej (bo nigdy nie wiadomo kto otworzy  drzwi) dzielni zdobywcy, obładowani  wszelkimi łakociami,  wracają z  triumfem  do  domów, aby oddać  się  rozkoszy spożywania uzyskanych  darów,  oraz  słusznej błogości  dobrze  wypełnionego obowiązku.

Jak urządzić Halloween dla dzieci?

Tutaj naprzeciw potrzebom wychodzi  firma „iki-studio”. Firma posiada ogromne doświadczenie w pracy z  dziećmi i w prowadzeniu i organizowaniu wszelkiego rodzaju imprez.

Na imprezę  Halloween  zapewni doświadczonych  animatorów  w odpowiednich  strojach, zapewni dzieciom atrakcje halloweenowe w postaci,  gier, zabaw piosenek, zgadywanek związanych z  tradycją Halloween. Przeprowadzi konkursy o tematyce Halloween pomaluje buzie uczestników w odpowiednio straszne wzory,  wykona potwory z balonów według życzeń . Stworzy niezapomniany i straszny  nastrój, który dzieci będą wspominały jeszcze przez  długi czas.

czarownice

Zaufali nam: Comarch S.A, Hotel dr Ireny Eris, Hotel Farmona, Edison S.A Roedl Outsourcing sp. z o.o., Actifun Sp.zo.o, Markoland, Kopalnia Wapienna Czatkowice, Zakład Produkcyjny Masmal Dairy Sp. z o.o., Będzińskie Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości Osiedla "Podskarpie", Hotel Radison blu, Urząd Dzielnicy Wola, MartJack Extreme Event, Skansen Smaków, DH Heban, Gardecko sp z o.o., Market Piotr i Paweł, Cementownia Kraków-Nowa Huta, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli, Stowarzyszenie „Przyszłość naszych dzieci”, Galeria 15 Lubostroń