organizacja imprez liczby
iki studio organizacja imprez

Dzień przedszkolaka

Wszyscy lubimy święta i uroczystości, jedni dlatego że są one związane z dniem wolnym, inny dlatego ze chcą uczcić coś co jest dla nich ważne. Każdy wie , że dzień 1. czerwca jest Międzynarodowym Dniem Dziecka. Pamiętamy wtedy o naszych, i nie tylko, dzieciach i w tym dniu staramy się sprawić naszym pociechom radość (imprezy na Dzień Dziecka). Za pomocą prezentów, imprez na ich część, czy spełniając jakieś ukryte pragnienia. Ale jest też od niedawna inne święto które dotyczy dzieci.  W tym roku po raz kolejny będziemy obchodzili Dzień Przedszkolaka, święto najmłodszych.

Kiedy obchodzimy Dzień Przedszkolaka?

Już kilka lat temu, dyrektorzy łódzkich przedszkoli wyszli z inicjatywą, aby ustanowić Dzień Przedszkolaka. Po raz pierwszy uroczystości z okazji tego dnia odbyły się w Łodzi 20 września 2010r. i dość szybko znalazły naśladowców w innych miastach. Święto Dzień Przedszkolaka  zostało ustanowione przez Sejm, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej, w rozwoju i edukacji dzieci. Celem jest popularyzacja edukacji przedszkolnej.

Data 20 września nie jest przypadkowa. To czas kiedy najmłodsi zdąża się już oswoić z nowym dla nich środowiskiem, kiedy następuje akceptacja ze strony grupy, oraz integracja. Po bez małą 3 tygodniach przebywania w przedszkolu, środowisko zostaje oswojone, dzieci zaczynają się czuć pewniej i następuje akceptacja nowej sytuacji.  Wtedy też następuje pasowanie na przedszkolaka, co daje dziecku poczucie przynależności do nowego środowiska, oraz poczucie dumy z dokonanego kroku, który w dziecięcym świecie , często można przyrównać do rewolucji. Otrzymują  wtedy dyplomy na Dzień Przedszkolaka, uczą się piosenek, czy hymnu z okazji tego dnia.

Organizacja uroczystości na Dzień Przedszkolaka

W wielu przedszkolach w tym dniu organizowane są dla dzieci uroczystości. Firma Iki studio dysponuje odpowiednimi scenariuszami na uroczystości związane z Dniem Przedszkolaka. Wychodząc naprzeciw potrzebom firma eventowa Iki studio proponuje różne atrakcje i zabawy, którymi można uświetnić Dzień Przedszkolaka.

Proponujemy:

Doświadczeni animatorzy w kolorowych przebraniach zabawią dzieci,  dostarczą im rozrywki, przemycając pomiędzy wierszami i piosenkami na Dzień Przedszkolaka, zasady ochrony środowiska,  ekologii, zasad ruchu,  dostarczając przy tym  doskonałej zabawy i mnóstwo  radości.

Zaufali nam: Comarch S.A, Hotel dr Ireny Eris, Hotel Farmona, Edison S.A Roedl Outsourcing sp. z o.o., Actifun Sp.zo.o, Markoland, Kopalnia Wapienna Czatkowice, Zakład Produkcyjny Masmal Dairy Sp. z o.o., Będzińskie Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości Osiedla "Podskarpie", Hotel Radison blu, Urząd Dzielnicy Wola, MartJack Extreme Event, Skansen Smaków, DH Heban, Gardecko sp z o.o., Market Piotr i Paweł, Cementownia Kraków-Nowa Huta, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli, Stowarzyszenie „Przyszłość naszych dzieci”, Galeria 15 Lubostroń