5 pomysłów na gry i zabawy na imprezę mikołajkową

Mikołajki to wyjątkowy czas, kiedy można się spotkać z rodziną i przyjaciółmi, aby cieszyć się świątecznym nastrojem. Aby uczynić tę imprezę jeszcze bardziej wyjątkową, warto przygotować kilka gier i zabaw. Oto pięć pomysłów na gry i zabawy na imprezie mikołajkowej:

1. Gra w Mikołaja – uczestnicy muszą odgadnąć, który z nich jest Mikołajem.

2. Zgadywanki świąteczne – uczestnicy muszą odgadnąć różne świąteczne hasła lub cytaty.

3. Zabawa w prezenty – każdy uczestnik losuje prezent i musi go otworzyć bez patrzenia, a następnie spróbować odgadnąć, co jest w środku.

4. Gra w „Zimowego Elfa” – uczestnicy muszą przebierać się za elfy i szukać skarbów po całym domu lub ogrodzie.

5. Gra w „Mikołajkowego Bingo” – gracze losują karty bingo z mikołajkowymi obrazkami i staraj się je dopasować do obrazków na planszy bingo.

Pomysły na gry i zabawy na imprezę mikołajkową dla dzieci:

1. Gra w Mikołaja: Uczestnicy dzielą się na dwie drużyny i udają się do dwóch różnych pomieszczeń. Każda drużyna otrzymuje list zawierający wskazówki dotyczące tego, jak przygotować się do przyjścia Mikołaja. Po przygotowaniu, drużyny spotykają się w jednym pomieszczeniu, gdzie pojawia się Mikołaj i rozdaje prezenty.

2. Zabawa w skojarzenia: Uczestnicy siedzą w kręgu i jeden z nich mówi słowo związane z Mikołajem, np. „prezent”. Następnie każdy uczestnik musi powiedzieć inne słowo, które kojarzy mu się z tym pierwszym, np. „paczka”. Gra toczy się tak dalej aż do momentu, gdy ktoś nie będzie miał już żadnych skojarzeń lub bardzo trudnych do odgadnięcia.

3. Zabawa w śledzenie śladów: Przed rozpoczęciem imprezy ukrywane są prezenty lub inne drobiazgi po całym domu lub ogrodzie (lub obu). Nastepnie dzieci musza odnaleźć je po śladach, które po sobie zostawił Mikołaj – np. butelki mleka czy cukierki na schodach lub pod drzewami itp.. Kto pierwszy odnajdzie prezent – ten go dostanie!

– Gra w „Mikołajowe szukanie skarbów” – ukryj prezenty w różnych miejscach, a dzieci będą musiały je odnaleźć.

Mikołajowe szukanie skarbów to zabawa, która pozwala dzieciom na wspaniałą zabawę i odkrywanie prezentów. Aby rozpocząć grę, należy ukryć prezenty w różnych miejscach w domu lub ogrodzie. Można je ukryć pod meblami, w krzakach, za drzwiami lub gdziekolwiek indziej. Następnie należy powiedzieć dzieciom, że są skarby do odnalezienia i dać im czas na ich odnalezienie. Gdy dzieci odnajdą prezenty, mogą je otworzyć i cieszyć się swoimi skarbami. Zabawa ta jest świetnym sposobem na sprawienie radości dzieciom i sprawienie im niesamowitej przyjemności.

– Zabawa „Mikołajowe kalambury” – podziel uczestników na dwie drużyny i poproś, aby jedna drużyna opisywała słowo, a druga drużyna musi je odgadnąć.

Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie „Mikołajowe kalambury”! Podzielcie się na dwie drużyny i spróbujcie odgadnąć słowo, które opisze druga drużyna. Każda drużyna będzie miała okazję opisywać i odgadywać słowo. Przygotujcie się na wyzwanie!

Podsumowując, 5 pomysłów na gry i zabawy na imprezę mikołajkową to: gra w kalambury, quiz mikołajkowy, zabawa w skojarzenia, gra w chowanego i zgadywanki. Każda z tych gier i zabaw jest świetnym sposobem na spędzenie czasu podczas imprezy mikołajkowej. Są one proste do przygotowania i dostarczą wszystkim uczestnikom dużo radości.

Powiązane wpisy