Atrakcje dla dzieci na weselu – jak zorganizować czas dzieciom na przyjęciu weselnym?

Przygotowując się do wesela, Pary Młode starają się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Suknia i garnitur, ceremonia zaślubin, kwiaty, dekoracje, sala weselna, menu, samochód ślubny, fotograf, upominki dla gości, podziękowania dla rodziców i oczywiście pierwszy taniec – organizacja wesela to jedno z największych przedsięwzięć, z jakimi mierzymy się w dorosłym życiu. Planując je, powinniśmy pamiętać także o najmłodszych uczestnikach przyjęcia weselnego. Jeśli zorganizujemy im czas, przygotujemy ciekawe gry i zabawy i zatroszczymy się o ich potrzeby, wesele będzie udane – dla dzieci, dla ich rodziców, dla innych gości i dla nas samych. Jakie atrakcje dla dzieci na weselu sprawdzają się najlepiej?

Jak przygotować kącik dla dzieci na weselu?

Planując wesele, na którym bawić się będą również dzieci, warto zadbać, by miały one swój kącik do zabaw. Stolik, krzesła i zestaw materiałów plastycznych to jedna ze wskazówek, jak zorganizować czas dzieciom na przyjęciu weselnym. Przygotuj więc odpowiednią liczbę kartonów, kredek, zmywalnych farb, plasteliny – w takim zestawie nie może być jednak nożyczek czy materiałów niedostosowanych do wieku dzieci. Doskonale sprawdzą się także klocki. Doskonałym pomysłem jest również przygotowanie drobnych upominków – popularnym rozwiązaniem są jednorazowe aparaty fotograficzne, które nie są drogie, a sprawiają najmłodszym uczestnikom wesela mnóstwo frajdy.

Pamiętajmy jednak, że najmłodsi nie będą spokojnie siedzieć w jednym miejscu zbyt długo. Dlatego warto zapewnić dzieciom na weselu rozrywkę w postaci zabaw ruchowym – jeśli to możliwe najlepiej na świeżym powietrzu. Najłatwiejszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie animatora dla dzieci – jeśli jednak z różnych przyczyn decydujemy się na samodzielne przygotowanie i przeprowadzenie atrakcji dla dzieci na weselu, o pomoc poprośmy siostrę, kuzynkę lub inną bliską osobę, która ma doświadczenie w opiece nad dziećmi. A jak zorganizować dzieciom czas na weselu?

Jakie atrakcje dla dzieci na weselu sprawdzają się najlepiej?

Atrakcje dla dzieci na weselu powinny być ciekawe i angażujące. Zadania do wykonania, cele do zdobycia i współzawodnictwo najskuteczniej angażują nasze pociechy. Dlatego warto – choć będzie wymagało to niemałego wysiłku – przygotować im „grę terenową”. Kilka zadań, które nie mogą być jednak za trudne, pozwolą im dotrzeć do celu. Może to być układanie dużych puzzli (przygotujemy je z kilku dużych arkuszów papieru), rozwiązanie krzyżówki i rebusów (najlepiej wielkoformatowych), wyścigi z kubkiem wody i kalambury pozwolą dzieciom zażyć ruchu na świeżym powietrzu i poczuć smak rywalizacji. Pamiętajmy, że gry i zadania nie mogą być zbyt trudne, nie mogą zajmować dużo czasu – dzieci szybko się nudzą i rozpraszają.

Po konkurencjach w dwóch grupach możemy zorganizować pokaz filmowy (potrzebny będzie rzutnik i ekran), a gdy zacznie zmierzchać, dzieci z chęcią wrócą na ciepły posiłek, a następnie do stołu, przy którym porysują i pomalują.

Dobrym pomysłem jest także zabawa w skręcaniu balonów, a jeszcze ciekawszą atrakcją dla dzieci na weselu będzie występ klauna. Warto także zorganizować punkt, w którym będą mogły puszczać mydlane bańki.

Dlaczego warto przygotować atrakcje dla dzieci na weselu? Dobra zabawa najmłodszych gości weselnych odciąży ich rodziców w opiece nad pociechami, dzieci spędzą wspólnie czas, nie angażując uwagi innych gości. Pomoc animatora lub organizacja zabaw dla dzieci na weselu we własnym zakresie uratowały niejedno przyjęcie weselne. A satysfakcja Pary Młodej, że zadbali naprawdę o każdego gościa, jest bezcenna.

Powiązane wpisy