Jak zorganizować urodziny w ogrodzie?

Urodziny dziecka to dla całej rodziny jedna z najważniejszych dat w roku. Jeśli wypadają one w jeden z ciepłych miesięcy, mamy duże szczęście – kinderbal możemy zorganizować na świeżym powietrzu. Podpowiemy, jak zorganizować urodziny dziecka w ogrodzie i dlaczego warto to zrobić!

Dekoracje i menu na urodzinach dziecka w ogrodzie

Dekoracje to nieodłączny element każdej imprezy – urodziny w ogrodzie wymagają szczególnej oprawy. Z jednej strony nie powinno zabraknąć balonów czy serpentyn, z drugiej parasoli, które dadzą cień i kocyków, a najlepiej miękkich poduch, na których będzie można wygodnie usiąść. Warto także pomyśleć o oznaczeniu kubków tak, by każdy był inny – dzięki temu dzieci będą mogły korzystać ze swojego kubeczka podczas całej imprezy. W podobny sposób warto ozdobić talerze.

A co powinno się na nich znaleźć? Przede wszystkim zdrowe wersje przekąsek na słono i na słodko – najlepiej w wersji „na raz”. Mogą więc być to koreczki, zawijaski czy małe kanapki. Koniecznie sięgnijmy po sezonowe warzywa i owoce. Do picia zaproponujmy wodę z owocami, która znakomicie nawadnia, jest zdrowa i pyszna. Tort z kolei powinien być możliwie „lekki” – na biszkopcie z lekkim kremem. Warto także zaskoczyć gości lodowymi deserami.

Atrakcje na urodzinach w ogrodzie – jaką rozrywkę zapewnić dzieciom?

Oczywiście rozrywka powinna być dostosowana do wieku jubilata i jego gości. Warto postawić na sprawdzone gry i zabawy – rozbijanie piniaty czy wyścigi „na trzech nogach”. Dobrze jest również zapewnić jedną atrakcję, która zrobi ogromne wrażenie na wszystkich. Może to być klaun dla dzieci, który skutecznie zajmie uczestników zabawy na dłuższy czas. Jeśli mamy duży ogród, doskonałym pomysłem będzie wypożyczenie zjeżdżalni dmuchanych – w Krakowie wypożyczysz je od Iki Studio. Warto także skorzystać z okazji i zaproponować zabawy, które w domu odbyć by się nie mogły. Kąpiel w przydomowym basenie, malowanie farbami na wielkich płachtach papieru lub materiału, zabawa serpentynami w spray’u to tylko kilka propozycji idealnych zabaw na urodziny dziecka w ogrodzie.

Urodziny w ogrodzie – dlaczego warto je zorganizować?

Organizacji urodzin dziecka w ogrodzie to nie lada wyzwanie. Aby wszystko się udało, a dzieci dobrze (i bezpiecznie) się bawiły, będziemy musieli poprosić o pomoc co najmniej dwójkę rodziców. Jednak taka forma kinderbalu zapewni dzieciom najlepszą rozrywkę i skutecznie odciągnie je od smartfonów, komputerów i telewizorów. Co więcej, o pomoc w organizacji takich urodzin w ogrodzie możemy poprosić profesjonalnych animatorów, którzy mają doświadczenie w organizacji urodzin dla dzieci.

Osoby, które dysponują większym ogrodem i większą ilością wolnego czasu, mogą pokusić się o zorganizowanie urodzin dziecka w ogrodzie z nocowaniem w namiotach. Wieczorne ognisko z kiełbaskami, a następnie zasypianie (niemal) pod gołym niebem to ogromna frajda i dla wielu dzieci często jedyna okazja, by w taki sposób spędzić czas.

Powiązane wpisy