Animator dla dzieci na weselu – opieka dla dzieci na weselu

Jeśli organizujemy wesele, warto zorientować się, ile osób przyjdzie na wesele z dziećmi i w jakim będą wieku. To bardzo ważna kwestia z uwagi na fakt, że dzieci które nie mają możliwości uczestniczenia w żadnych aktywnościach dostosowanych do ich wieku, mogą popsuć cały przebieg zabawy na weselu dla pozostałych uczestników imprezy.

Jeśli liczba dzieci przekroczy 10 lub będzie sporo dzieci do 3 roku życia, warto zapewnić im osobne pomieszczenie lub wydzieloną cześć ogrodu, gdzie będą mogły spędzić czas pod okiem opiekunki, animatora czy zmieniających się rodziców. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie animatora, który zaopiekuje się dziećmi tak, aby i one miały dobrą zabawę i zapamiętały wesele z najlepszej strony.

Zabawy dla dzieci podczas imprez okolicznościowych

Animator przygotuje zabawy i atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Dla maluszków najlepiej sprawdzi się kącik maluszka, gdzie dzieci będą miała do dyspozycji zabawki (dostosowane do ich wieku), w takim kąciku może przebywać również rodzic,  jeśli dziecko nie chce zostać same z opiekunem. Pod okiem animatora dzieci będą mogły wykonać laurkę dla Państwa młodych co będzie na pewno bardzo miłą niespodzianką i pamiątką tego wyjątkowego dnia.

W przypadku uroczystości, na których wśród zaproszonych gości znacząca większość to rodzice z małymi dziećmi, warto zastanowić się nad dodatkową atrakcją. Sprawdzoną propozycją rozrywki dla najmłodszych jest dmuchany zamek lub zjeżdżalnia.

Jeśli mamy przygotowany scenariusz wesela, możemy wcześniej z animatorem ustalić jakieś wspólne zabawy na sali razem ze wszystkimi gośćmi. To bardzo ważne, aby dziecko mogło spędzić czas z dorosłymi, ponieważ czuje się wtedy doceniony, znajduje się w kręgu zainteresowania. Dodatkową rolą uczestnictwa we wspólnych zabawach dla wszystkich uczestników wesela jest nawiązanie relacji i wzmacnianie więzi, stworzenie atmosfery zaufania oraz wytworzenie poczucia przynależności do grupy.

Warto również pomyśleć o opiece dla dzieci, kiedy nadejdzie dla nich pora na sen. Ta sama osoba, może również zająć się opieką nad dziećmi podczas zabawy weselnej.

Wcześniejsze zaplanowanie i zorganizowanie czasu dla najmłodszych uczestników wesela lub podczas innych imprez okolicznościowych, to gwarancja udanej imprezy nie tylko dla nich, ale również dla ich rodziców oraz pozostałych uczestników imprezy.

Powiązane wpisy