Jak zorganizować udane przyjęcie urodzinowe dla dzieci?

Urodziny dziecka to jeden z najważniejszych dni w roku – zarówno dla jubilata, jak i dla nas samych. Chcielibyśmy, by tego dnia nasza pociecha czuła się wyjątkowo i przede wszystkim znakomicie się bawiła. Zastanawiasz się, jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dzieci?

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dzieci

Kluczem do sukcesu jest znakomita organizacja. Zaplanuj więc każdy szczegół – przygotuj listę gości, menu oraz listę zakupów. Najważniejszym elementem urodzinowego przyjęcia będą jednak nie smakołyki, a gry i zabawy. Przygotuj więc kilka atrakcyjnych zajęć – pamiętaj, by dostosować je do wieku uczestników i liczebności grupy.

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci na świeżym powietrzu

Jeśli tylko pogoda pozwoli i masz taką możliwość, przyjęcie urodzinowe dla dzieci zorganizuj na świeżym powietrzu – w ogrodzie, pobliskim parku czy wydzielonym przez nadleśnictwo miejscu na ognisko. Wówczas o pomoc w opiece poproś jednego lub dwoje z rodziców. Nawet jeśli urządzasz imprezę urodzinową na dworze, nie możesz pominąć dekoracji – balony z helem w Krakowie zawsze robią wrażenie, a poza domem z powodzeniem przymocujesz je za pomocą kamieni. Przy okazji wyznaczą przestrzeń, w której będą bawić się uczestnicy urodzinowego przyjęcia. Przygotuj się również na ewentualną zmianę pogody. Koniecznie miej w zanadrzu kilka zabaw, które można przeprowadzić w domu.

Najlepsze atrakcje na imprezie urodzinowej

Ulubione gry i zabawy umilą czas podczas przyjęcia urodzinowego, a smaczne przekąski i desery będą miłym dodatkiem. Jeśli jednak planujesz niezapomnianą imprezę urodzinową dla swojej pociechy, koniecznie zadbaj, by nie zabrakło na niej atrakcji. Nawet niewielki budżet nie jest przeszkodą, by w tym wyjątkowym dniu pojawiła się choć jedna niespodzianka dla jubilata i jego przyjaciół. Może to być piniata czy wata cukrowa (maszynkę do jej kręcenia kupisz w bardzo dobrej cenie).

Być może urodzinowe przyjęcie dla dzieci zorganizujesz we własnym ogrodzie – w takim przypadku koniecznie wykorzystaj miejsce, jakim dysponujesz. Suchy basen, dmuchańce czy trampolina w Krakowie – takie dodatkowe atrakcje możesz wypożyczyć w Iki Studio.

Pomoc w organizacji przyjęcia urodzinowego dla dzieci

Osoby, które nie czują się najlepiej w roli wodzireja, mogą pomyśleć o zaproszeniu na przyjęcie urodzinowe klauna dla dzieci. Przez pewien czas zdejmie on z Ciebie „ciężar” prowadzenia zabaw, pod okiem innego rodzica przeprowadzi konkursy i rozbawi wszystkich uczestników urodzinowej imprezy, a Ty w tym czasie przygotujesz ciepły posiłek lub zwyczajnie złapiesz chwilę oddechu.

Znakomitym pomysłem będzie zorganizowanie urodzinowego przyjęcia wspólnie z innym rodzicem. Nie tylko podzielicie się kosztami i obowiązkami, ale przede wszystkim wspólnie wymyślicie kreatywne zajęcia, dzięki którym – uwaga! – goście jubilatów nie będą chcieli wracać do domów.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – wypożycz jedną z dodatkowych atrakcji, zamów animatora lub powierz nam organizację przyjęcia urodzinowego.

Powiązane wpisy