Wyjazdy integracyjne dla firm – jak zapewnić uczestnikom dobrą zabawę?

Wyjazdy integracyjne dla firm od lat cieszą się rosnącą popularnością. Taka forma imprezy integracyjnej to znakomity sposób na scalenie nie tylko jednego działu, ale także całej firmy – również jeśli ma ona kilka siedzib w całej Polsce. Oczywiście w zależności od wielkości firmy, organizacja wyjazdów integracyjnych dla firm wymaga doskonałej znajomości tematu. Dlatego najczęściej tego rodzaju przedsięwzięcie zleca się profesjonalistom – firmom takim jak Iki-Studio, które zaplanują, przygotują i przeprowadzą program, a także dopilnują różnego rodzaju formalności. Dlaczego warto organizować wyjazdy integracyjne dla firm i jak może przebiegać takie spotkanie?

Wyjazdy integracyjne dla firm – inspiracje dla organizatorów

Nawet jeśli zdecydujecie się powierzyć organizację wyjazdu integracyjnego dla firm firmie eventowej, warto przedyskutować własne pomysły, jak taki wyjazd miałby wyglądać. Doskonale sprawdza się podział dnia na część aktywną oraz wieczorową. W ciągu dnia pracownicy podzieleni losowo na grupy, uczestniczą w różnego rodzaju konkursach – od ulepienia najdłuższego makaronu przez budowanie najwyższych wież ze skrzynek po strzelanie z łuku. Jeśli jest taka możliwość, wyjazdy integracyjne dla firm polecamy organizować nad wodą. Wówczas konkurencje można wzbogacić o zabawy na plaży.

Planując tego typu zajęcia, należy zadbać o bezpieczeństwo, również te związane z ochroną przed słońcem i stałym dostępem do pitnej wody. Ważna jest także dynamika, dlatego konkurencje warto podzielić na dwie części i połowę z grup przydzielić przed południem do jednej, a drugą połowę do drugiej części konkurencji, by po lunchu nastąpiła zmiana. Konkurencje powinny odbywać się w odpowiednim tempie – nie za szybko, nie za wolno. Tak, by pracownicy doskonale się bawili, nie czując presji i nie nudząc się.

Wieczór to z kolei okazja to wspaniałego, oficjalnego balu – koniecznie w strojach wieczorowych. Krótkie przemówienie najważniejszej osoby w firmie, po nim uroczysta kolacja, a po niej tańce do białego rana. Oczywiście to tylko jeden z wielu możliwych scenariuszy, który sprawdza się na wyjazdach integracyjnych dużych firm i korporacji. Wyjazd integracyjny dla małej firmy można zorganizować w podobny sposób – również uwzględniając zainteresowania pracowników czy preferencje dotyczące formy imprez, podczas których najlepiej się bawią.

Wyjazdy integracyjne dla firm – dlaczego warto je zorganizować?

Chociaż imprezy organizowane w piątek wieczorem cieszą się największym zainteresowaniem, nie dają one tylu możliwości, ile wyjazd integracyjny dla firmy. Większa swoboda, dwie doby relaksu i okazji do spontanicznych rozmów, a także szansa, by spędzić czas wolny na świeżym powietrzu stwarzają perfekcyjne warunki, by się poznawać, zaprzyjaźniać i tworzyć zgrany zespół – nie tylko pracowników, ale po prostu dobrych kolegów i koleżanek.

Najlepszym terminem do organizacji wyjazdów integracyjnych dla firm jest wrzesień, gdy jeszcze jest ciepło, a większość osób wróciło już ze swoich urlopów. Jest to również czas, gdy studenci jeszcze mają wolne, a rok szkolny dopiero zaczyna się „rozkręcać”. Zapraszamy do Iki-Studio – z przyjemnością pomożemy w organizacji wyjazdu integracyjnego dla Twojej firmy!

Powiązane wpisy