Dzieci na weselu – jak zorganizować im czas, czym je zająć?

Dyskusja o tym, czy Pary Młode powinny zapraszać dzieci na wesele, czy też mają prawo zaprosić wyłącznie dorosłych gości weselnych, rozbrzmiewa od kilku lat. Dla niektórych przyjęcie weselne do późnych godzin nocnych i z mocniejszymi trunkami nie jest najlepszym miejscem dla najmłodszych gości. Inni z kolei nie wyobrażają sobie pójścia na wesele bez pociech lub po prostu nie mają z kim ich zostawić na czas zabawy. Wiele Par Młodych obawia się, że obecność dzieci utrudni przeprowadzenie przyjęcia zgodnie z planem i oczekiwaniami. Istnieją jednak sposoby, by dzieci na weselu bawiły się wyśmienicie i nie angażowały zbytnio uwagi innych gości weselnych. Podpowiadamy, czym zająć dzieci na weselu i jak zorganizować im czas, by wszyscy dobrze się bawili.

Kącik zabawy dla dzieci na weselu – jak go przygotować?

Organizując przyjęcie weselne dla całych rodzin, świetnym pomysłem będzie przygotowanie kącika zabaw. Wystarczy ustawić osobny stół i krzesła w zacisznym, ale jednocześnie dobrze widocznym miejscu i przygotować odpowiednią liczbę kompletów materiałów plastycznych i gier do zabawy, oczywiście zapewniając najmłodszym gościom atrakcje dostosowane do ich wieku. Pamiętajmy też, że każde dziecko ma nieco inne zainteresowania. Kącik zabaw powinien być dobrze wyposażony: oprócz tradycyjnych bloków i kredek, warto najmłodszym uczestnikom zabawy zapewnić takie atrakcje weselne, jak bańki mydlane, balony czy popularną fotobudkę, z której równie chętnie będą korzystać rodzice i inni goście. Pamiętajmy jednak, by dzieci na weselu nie zostawiać samych. Dzieci młodsze potrzebują nieustannej opieki, zaś starsze dzieci na weselu powinny być pod czujnym okiem osoby dorosłej. Najmłodszych gości mogą na zmianę pilnować rodzice, ale najlepszym pomysłem będzie zatrudnienie animatora.

Animator dla dzieci na weselu – dlaczego warto go zatrudnić?

Animator to osoba o znacznie wyższych kompetencjach niż opiekunka (o różnicach między animatorem a opiekunem pisaliśmy już na naszym blogu). Oprócz zapewnienia najmłodszym weselnikom bezpieczeństwa, animator zadba o ich dobre samopoczucie oraz o to, by również dla nich rodzinne spotkanie było pełne niezapomnianych atrakcji. Bańki mydlane, angażujące zabawy, konkursy sprawią, że dzieci poczują się jak ważni uczestnicy całego przyjęcia. To przecież specjalnie dla nich zostaną przygotowane zabawy, dostosowane do ich wieku. Animator na wesele jest więc znakomitym rozwiązaniem, które docenią rodzice, inni goście i sama para młoda.

Jak jeszcze zadbać o dzieci na weselu?

Jeśli Para Młoda zaprasza kilkoro dzieci w podobnym wieku, można przygotować dla nich specjalny stolik. Imienne winietki sprawią, że dzieci poczują się równie docenione, jak ich rodzice. Możemy oczywiście zadbać, by dzieci otrzymały posiłki dostosowane do gustów smakowych – zamiast rosołu może to być zupa owocowa lub pomidorówka, a zamiast devolay, kotlet warzywny, a nawet warzywny burger.

Para Młoda, decydując się na zaproszenie dzieci na wesele, może także wybrać miejsce, które będzie sprzyjać dobrej zabawie najmłodszych gości. Plac zabaw, zielony ogród, trampolina czy tippi to kolejne atrakcje weselne, które przypadną do gustu dzieciom. Możliwość krótkiego spaceru i pooddychania świeżym powietrzem nie tylko przy wejściu na salę, docenią również pozostali goście.

Warto także zadbać o dobre samopoczucie dzieci na weselu podczas pierwszego tańca pary młodej, oczepin i innych ważnych momentów. Dzięki temu dzieci nie będą czuć się zapomniane, a rodzice nie będą się stresować, co porabia ich pociecha, gdy ci dobrze się bawią.

Znakomita zabawa na weselu – dzieci i dorośli bawią się we własnym gronie

Zatrudnienie animatora to sprawdzony sposób, by i najmłodsi, i dorośli goście weselni bawili się najlepiej, jak to możliwe. Z całą pewnością gest ten będzie doceniony, szczególnie przez rodziców więcej niż jednego dziecka. Plac zabaw, kącik zabaw i takie atrakcje weselne, jak czekoladowa fontanna również pomogą zorganizować czas dzieciom zaproszonym na przyjęcie.

Obecność dzieci na weselu jest jednym z ważniejszych czynników, od których zależna jest frekwencja zaproszonych przez nas gości. Ostateczna decyzja zawsze zależy od Pary Młodej, warto jednak rozważyć zaproszenie dzieci, dla których przyjęcie weselne jest znakomitą okazją do poznawania rodziny, zwyczajów, zasad savoir-vivru i po prostu do znakomitej zabawy. Gdy zadbamy o odpowiednie atrakcje, dzieci na weselu spędzą niesamowite chwile, a ich rodzice będą bawić się jeszcze lepiej.

Powiązane wpisy