Kinder party w stylu Rodziny Addamsów – jakie zabawy przygotować dla dzieci?

Niewiele fanów Rodziny Addamsów wie, że historia tej upiornej familii sięga lat ’30, gdy pojawiły się pierwsze odcinki w formie komiksów, które wówczas wydawane były w tygodniku The New Yorker. Od tamtej pory Rodzina Addamsów wracała do popkultury niczym pajęcze sieci w zapomnianych piwnicach. Najpierw w latach ’60 pojawił się serial, a następnie w latach ’90 film, który cieszył się wówczas ogromną popularnością. Mogłoby się wydawać, że formuła ta zdążyła się już zestarzeć, gdy mistrz świata magii, lęków i ekscentryzmu reżyser Tim Burton postanowił odświeżyć przygody słynnej Rodziny Adamsów, tym razem skupiając się przede wszystkim na losach Wednesday, córki Morticci i Gomeza. Serial stał się absolutnym światowym hitem, a taniec głównej bohaterki podbił nie tylko serca widzów, ale i artystów. Nic więc dziwnego, że wzrosło także zainteresowanie całą Rodziną Addamsów – a może być ona źródłem fantastycznej zabawy, również tej karnawałowej. Jeśli więc szukamy pomysłu na tematyczny kinder bal, śmiało możemy wyprawić go w stylu Rodziny Addamsów!

Dekoracje na kinder party w stylu Rodziny Addamsów

Organizując kinder party w stylu Rodziny Addamsów, z całą pewnością musimy zadbać o właściwe dekoracje i przebrania. Królować powinny czerń i szarość, sztuczne pajęczyny, tematyczne przekąski (np. muffinki udekorowane lukrem w kształcie pajęczyny), czarne balony czy lampy, których klosze będą przykryte czarnym szyfonem. Nie powinno zabraknąć również świec – pamiętajmy jednak o zasadach bezpieczeństwa.

Tematyczne kinder party – jak się bawić w stylu Wednesday i Rodziny Addamsów?

Jak zabawa z Wednesday, to taniec! Nie ma prawdziwego kinder balu bez tańców. Możemy wcześniej nauczyć się tańca Wednesday z serialu i spróbować nauczyć go uczestników zabawy – bez względu na efekty, zabawa będzie przednia. Możemy także zorganizować „Konkurs najbardziej upiornego tańca”. Gdy dzieci będą już nieco zmęczone zabawą ruchową, zachęćmy ich do przygotowania dekoracji w stylu Rodziny Addamsów. Znakomicie sprawdzi się tutaj modelina lub masa solna oraz farbki, ale ostateczny wybór materiałów plastycznych pozostaje w kwestii organizatorów.

Jeśli dysponujemy odpowiednimi warunkami, warto urządzić trójnożne wyścigi. Uczestnicy dobierają się parami, stają obok siebie i przywiązują się do siebie wewnętrznymi nogami. Wiązanie to w końcu jedna z ulubionych zabaw Wednesday i Puglsey’a. Kolejną propozycją zabawy będą wszystkim znane Kalambury. Hasła możemy wcześniej umieścić w balonach – uczestnik zabawy, który będzie rysować lub pokazywać hasło, musi przekuć balon, by je poznać.

Kinder party w stylu Rodziny Addamsów doskonale wpisze się nie tylko w klimat Halloweenu, Andrzejek czy karnawału. Imprezy tematyczne dla dzieci zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników zabawy, a świat mrocznej rodzinki możemy wykorzystać do organizacji przyjęcia bez względu na porę roku.

Powiązane wpisy