Gra team building – skuteczne narzędzie w budowaniu zgranego zespołu w firmie

Gra team building jest jednym ze skuteczniejszych narzędzi, dzięki któremu możemy zbudować zgrany zespół. Taką grę możemy zorganizować podczas wyjazdu integracyjnego lub na miejscu, w biurze. Ciekawy pomysł i dobre przygotowanie gry team building sprawi, że pracownicy będą się znakomicie bawić, odstresują się i znakomicie ze sobą zintegrują. Poznaj przepis na skuteczną grę team building.

Gra team bulding „Kryminalne zagadki”

Przygotowując grę team bulding, powinieneś wziąć pod uwagę, na ile zespół jest już zgrany – im pracownicy lepiej się znają, tym bardziej zawiłą fabułę może mieć gra. Doskonale sprawdzają się zabawy tematyczne – np. kryminalne zagadki. Jeśli planujesz wyjście do restauracji, możesz podzielić zespół na dwie lub więcej grup i zarezerwować wizytę w escape roomie.

W Iki Studio przygotowaliśmy autorską grę „Kryminalne zagadki”, którą można przeprowadzić zarówno podczas wyjazdu integracyjnego czy podczas warsztatów integracyjnych dla pracowników w biurze. Zadbaliśmy, by nasza gra team building angażowała wszystkich uczestników zabawy – w realizacji tego celu niezawodny jest element współzawodnictwa. Chęć poznania odpowiedzi na zagadkę kryminalną dodatkowo zachęca do aktywnego udziału w grze, a element tajemnicy skutecznie pobudza wyobraźnię. W naszej grze team building nie brakuje również dobrego humoru – klucza do swobodnej atmosfery. Oczywiście na koniec wyłaniani są zwycięzcy, którzy otrzymują zasłużone dyplomy i nagrody. Grę tę przeprowadzamy również w grupie znajomych czy na piknikach rodzinnych.

Jaką grę team bulding przygotować dla swoich pracowników?

Jeśli planujesz zorganizować grę team buildingową we własnym zakresie, pamiętaj, by dostosowana ona była do liczby i wieku uczestników, czasu, jakim dysponujecie i miejsca, w którym będzie się odbywać. Coraz więcej korporacji, a także mniejszych firm kładzie nacisk na team building – w niektórych krótkie formy takich gier odbywają się raz w miesiącu, a nawet raz w tygodniu. Wówczas warto sięgnąć po sprawdzone gry – kalambury, mafia, sabotażysta, czarne historie i inne. Gotowe gry towarzyskie, gry karciane to rozwiązanie, po które warto sięgnąć w team buildingu.

Gra team building – budowanie zespołu poprzez zabawę

Gra team building pozwala odetchnąć od codziennych obowiązków, odstresować się i na chwilę zapomnieć o relacjach pracownik-pracownik czy pracownik-przełożony. Chcąc budować zgrany zespół, powinieneś sięgać po różnego rodzaju przerywniki od pracy. A dlaczego warto stawiać na team building? O zaletach pracy zespołowej pisaliśmy już wcześniej – lepsza efektywność, większa inicjatywa i mniejsza rotacja pracowników przekładają się na wyniki poszczególnych pracowników i całego zespołu. Aby zadbać o dobrą atmosferę i pomóc zespołowi się zgrać, warto korzystać z takich narzędzi, jak gra team building.

Zapraszamy również do skorzystania z naszej oferty – przygotowujemy gry tematyczne i organizujemy integracyjne imprezy dla małych, średnich i dużych firm.

Powiązane wpisy