Zabawy karnawałowe dla dzieci – pomysł na udany karnawałowy kinderbal

Karnawał jest jednym z ulubionych okresów w roku dla większości dzieci. Każda okazja do zabawy jest dobra, a karnawałowe kinderbale cieszą się ogromną popularnością. Dzisiaj zaproponujemy Wam kilka zabaw ruchowych i tych dających szansę odpocząć uczestnikom zabawy. Zapraszamy!

Ruchowe zabawy karnawałowe dla dzieci

Jak karnawał, to taniec – aby zachęcić dzieci do wspólnego tańca, możemy wprowadzić elementy współzawodnictwa. Rozłóżmy na podłodze gazety, zadaniem uczestników zabawy będzie taniec wyłącznie w obrębie gazety. Po wyjściu z gazety na podłogę, dzieci tworzą kółko, w którym tańczą osoby lub pary, które utrzymują się na gazecie. Po chwili możemy złożyć gazetę na pół. Podczas tej zabawy czuwajmy nad bezpieczeństwem naszych pociech, aby nie poślizgnęły się na gazecie.

Kolejna propozycja zabawy karnawałowej dla dzieci to sałatka owocowa. Dzieci losuję wcześniej przygotowane symbole owoców. Przygotowujemy krzesła – powinno być ich mniej, niż danego owocu. Gdy muzyka gra, wszystkie dzieci tańszą. Gdy muzyka przestaje grać, prowadzący mówi nazwę jednego z owoców – grupa dzieci, które go wylosowały, szukają wolnego krzesła. Możemy także zaskoczyć dzieci – na hasło sałatka owocowa każde dziecko szuka sobie wolnego krzesła.

Możemy także wprowadzić do naszej karnawałowej zabawy odrobinę egzotyki. Limbo, czyli przechodzenie w rytm muzyki pod tyczką lub liną rozrusza każdego. Oczywiście przeszkoda z minuty na minutę zostaje opuszczana coraz niżej.

Zabawy karnawałowe dla dzieci z artystyczną duszą

Aby karnawałowy kinderbal był udany, od ruchowych zabaw warto robić przerwy. To doskonała okazja, by każde dziecko przygotowało dla siebie maskę karnawałową. W zależności od wieku maluchów, możemy dostarczyć im gotowe szablony i ozdoby – starszaki poradzą sobie z wykonaniem karnawałowych masek samodzielnie. Wykonujmy jednak taką maskę wspólnie z nimi, pokazujmy im różne możliwości i inspirujmy kształtami i ozdobami.

Możemy także zorganizować konkurs na idealnego bałwana. W tym celu przygotujmy duże arkusze papieru, np. pakowego i markery. Następnie każdy uczestnik zabawy karnawałowej będzie z zasłoniętymi oczami rysował swojego bałwana. Następnie wszyscy drogą głosowania wybiorą najładniejsze lub najśmieszniejszego bałwana.

Jeśli mamy taką możliwość, przygotujmy także atrakcję wieczoru. Może to być mini playback show, jeśli dysponujemy odpowiednim sprzętem. Doskonałym pomysłem będzie także zatrudnienie klauna dla dzieci, który wprowadzi dużo śmiechu do karnawałowej zabawy. W trakcie swojego programu, organizatorzy karnawałowego kinderbalu będą mogli chwilę odpocząć i przygotować się do przeprowadzenia kolejnych zabaw karnawałowych dla dzieci.

Udane przyjęcie karnawałowe będzie wspomnieniem na długie tygodnie, a nawet miesiące. Warto więc dobrze się do niego przygotować, by najmłodsi jego uczestnicy dobrze się bawili i angażowali przy okazji innych imprez tematycznych.

Powiązane wpisy