Halloween

Impreza Halloween dla dzieci

Tradycja obchodzenie święta  Halloween, nie ma  w Polsce  zbyt  głębokich korzeni. Właściwie  większość uważa, że to nowo-moda, która przybyła  do nas z za oceanu.

Geneza Halloween wywodzi się od plemion celtyckich zamieszkujących dzisiejsze  terytoria Irlandii i Szkocji. Jednak najhuczniej i najczęściej jest obchodzona w  Stanach Zjednoczonych. Halloween bywa postrzegane jako święto amerykańskie, lecz z każdym rokiem podbija ono kolejne kraje — niestety, jego nowi zwolennicy często nie zdają sobie sprawy z pogańskiego pochodzenia towarzyszących mu symboli, dekoracji i zwyczajów, z których większość ma związek z istotami i mocami nadprzyrodzonymi . W Stanach w wielu pubach, klubach, kawiarniach  są urządzane imprezy i zabawy Halloweenowe związane  z obowiązkowym przebraniem się za jakiegoś potwora. Obowiązkiem jest  założenie maski lub  makijaż budzący grozę. Bardzo istotną częścią tego święta  jest dekoracja. A mianowicie  w tym dniu króluje wydrążona dynia, podświetlona od środka,  symbolizująca duchy który w tym dniu nawiedzają świat żyjących. Często można usłyszeć  straszne opowiadania  związane z  Halloween,  posłuchać piosenek o tematyce Halloween,  lub zabawić się w  gry i zabawy z wiązane ze świętem Halloween.  W szkołach również w  tym dniu jest obchodzone święto Halloween. Przygotowania  często dorównują rozmachem przygotowaniom do świąt Bożego Narodzenia. Impreza Halloween  dla dzieci jest jedną z najważniejszych w ciągu roku szkolnego i budzi mnóstwo emocji.

I chociaż ma się ona nijak do tradycji słowiańskich, spotkała się z dość powszechną  aprobatą, szczególnie wśród najmłodszych członków  społeczeństwa. Dlaczego?

Bo Halloween jest  fajne 🙂

Dzieciaki przebierają  się za różne postacie  rodem z horroru, im straszniejsze  tym  fajniejsze i odwiedzają  domy w  celu pozyskania  łakoci. Brak ofiarowanych  słodyczy  skutkuje psikusem. Ale  to są  sporadyczne przypadki, zawsze jakieś  słodycze się dostanie. I o to chodzi, o  wspólną  zabawę, o pokazanie i pochwalenie się swoimi  wymyślnymi kostiumami i pozyskanie  słodyczy od tego kto otworzy  drzwi domu. W tym dniu wszelkiego  rodzaju czarownice, kościotrupy, czarnoksiężnicy, nietoperze,  upiory, wampiry i inne podobne  straszydła, pukają  do drzwi domów proponując odstąpienie od żartów w zamian  za coś  słodkiego lub drobne pieniążki. Ze wszystkich  stron  rozbrzmiewa bitewny okrzyk: Cukierek albo psikus!

Pozyskane  słodkości zapełniają przygotowane  wcześniej torby, worki, sakwy, koszyki. A po kilku godzinach takiej  wędrówki, często mozolnej i trudnej (bo nigdy nie wiadomo kto otworzy  drzwi) dzielni zdobywcy, obładowani  wszelkimi łakociami,  wracają z  triumfem  do  domów, aby oddać  się  rozkoszy spożywania uzyskanych  darów,  oraz  słusznej błogości  dobrze  wypełnionego obowiązku.

Jak urządzić Halloween dla dzieci?

Tutaj naprzeciw potrzebom wychodzi  firma „iki-studio”. Firma posiada ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi i w prowadzeniu i organizowaniu wszelkiego rodzaju imprez.

Na imprezę  Halloween zapewni doświadczonych  animatorów  w odpowiednich  strojach, zapewni dzieciom atrakcje w postaci,  gier, zabaw piosenek, zgadywanek związanych z tradycją Halloween. Przeprowadzi konkursy o tematyce Halloween pomaluje buzie uczestników w odpowiednio straszne wzory,  wykona potwory z balonów według życzeń. Stworzy niezapomniany i straszny  nastrój, który dzieci będą wspominały jeszcze przez długi czas.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]
Skontaktuj się z nami:
tel. 534 69 07 11
biuro@iki-studio.pl
Doradzimy, wyjaśnimy, zaproponujemy.
Każdą ofertę dostosowujemy do potrzeb i możliwości klienta.